Әтнә таңы

"Хәрби Дан Клубы" тарафыннан табылган билгесез солдатлар исемлеге - әтнәләр дә бар

Патриотик тәрбия бирүгә ярдәм итү Ассоциациясе эзләү эшләре буенча "Хәрби Дан Клубы" тарафыннан хәбәрсез югалган солдатлар исемлеге

Араларында бәлки туганнарыгыз, бабаларыгыз бардыр.

УРОЖЕНЦЫ И ЖИТЕЛИ АРСКОГО РАЙОНА

 

1. АСКАРОВ ШАФИГУЛЛА ХАФИЗОВИЧ, г.р.: 1914, Арский р-н,с.Таш-Чишма, моб.: Кзыл-Юлским РВК, 186 азсп, п, 10, 09, 42, Смоленская обл., оп.: 18004, д.: 2100

2. БАДРИЕВ МУЛЛАХАЗИ БАДРИЕВИЧ, г.р.: 1925, Арский р-н,с.Кшклово, моб.: Кзыл-Юлским РВК, гв.кр-ц, 39 гв.сд, у/р, 03, 10, 43, Украина,Днепропетровская обл., Апостоловский р-н,д.Красный Кут, оп.: 18001, д.: 1269

3. БАРИЕВ КАЮМ БАРИЕВИЧ,1911, г.р.: 1925, Арский р-н,с.Старый Ашит(Высокогорский р-н,с.Малый Рясь, моб.: Юдинским РВК, гв.мл.с-т, 201 гв.сп,67 гв.сд, п, 29, 08, 43, Харьковская обл., Богодуховский р-н,с.Шаровка, оп.: 18001, д.: 1017

4. БЕРКУТОВ ДМИТРИЙ ЕФИМОВИЧ, г.р.: 1921, Арский р-н,д.Чекурча, моб.: Татарским ВК, л-т, 14 исапбр РГК, п, 29, 08, 43, Беларусь,Гомельская обл., оп.: 818884, д.: 33

5. ВАЛИЕВ МАХМУТ ГАЛИУЛЛОВИЧ, г.р.: 1922, Арский р-н,с.Утар-Аты, 766 мб,Западный фронт, у/р, 28, 10, 42, Смоленская обл., оп.: 818883, д.: 1400

6. ВАЛИЕВ ФАТТРИ ВАЛИЕВИЧ, г.р.: 1909, Арский р-н,д.Новый Кишит, моб.: Сталинским РВК г.Казани, ст.с-т, 113 гв.сп,38 гв.сд, у/р, 27, 08, 44, Польша,Мазовецкое воев., г.Минск-Мазовецки,фольв.Парембы-Лесне,16 км шоссе на север, оп.: 18003, д.: 933

7. ГАЙНУТДИНОВ ГИЛЯЗЕТДИН ГАЙНУТДИНОВИЧ, г.р.: 1915, Арский р-н,д.Старый Кинер, моб.: Карагандинским РВК, 16 сп,87 сд, п, 03, 42, Курская обл., оп.: 977520, д.: 214

8. ГАЛИЕВ ХАСАН ГИЛЬФАНОВИЧ, г.р.: 1908, Арский р-н,с.Ашабаш, моб.: Кировским РВК г.Перми, гв.кр-ц, 112 гв.ап,40 А, п, 09, 43, Украина, оп.: 18001, д.: 764

9. ГАЛИМЗЯНОВ ХАСАН ГАЛИМЗЯНОВИЧ, г.р.: 1914, Арский р-н,д.Ташкич, моб.: Елабужским РВК, 9 сп,5 сд, п, 05, 42, Тверская обл., Ржевский р-н, 48641-1949 г., оп.: 977522, д.: 447

10. ГАРИПОВ АХАТ ГАРИПОВИЧ, г.р.: 1913, Арский р-н,д.Шека, моб.: Татарским ВК, мл.л-т, ком.взвода, 66 сп,61 сд, п, 08, 41, Беларусь,Гомельская обл., оп.: 563783, д.: 32

11. ГИЛЯЗОВ САЗАР, г.р.: 1909, Арский р-н,с/с Апазовский, моб.: из г.Чарджоу,Туркмения, гв.кр-ц, 128 гв.гсд, п, 05, 03, 43, Ростовская обл., КП Туркм, д.: т.5

12. ГУМАРОВ ЗАРИФЗЯН ГУМАРОВИЧ, г.р.: 1902, Арский р-н,с.Ашитбаш, моб.: Кзыл-Юлским РВК, 167 минартп,2 сд, п, 05, 42, Новгородская обл., Новгородский р-н, оп.: 18004, д.: 441

13. ДИНМУХАМЕТОВ АХАТ БИКМУХАМЕДОВИЧ, г.р.: 1912, Арский р-н,д.Купербаш, моб.: Минусинским РВК Красноярского края, 126 сд, п, 45, Калининградская обл., г.Приморск,м.Викау

14. ЕЛАГИН ЕГОР ТЕРЕНТЬЕВИЧ, г.р.: 1907, Арский р-н,с.Шушмабаш, моб.: Абанским РВК Красноярского края, 1067 сп, у/пл, 14, 01, 42, Карелия, Питкерянтский р-н,р-н п.Мийнала-п.Салми,в плен 29.09.41 р-н Петрозаводска, лагерь №16, оп.: РГВА

15. ЕРЕМЕЕВ ГЕОРГИЙ ПЕТРОВИЧ, г.р.: 1923, Арский р-н,с.Хотня, мл.л-т, 210 шавп,10 штавк, п, 28, 03, 45, Польша, оп.: 11458, д.: 658

16. ЕРОХИН ИВАН ИВАНОВИЧ, г.р.: 1908, Арский р-н,Чурилинский с/с, моб.: Набережночелнинским РВК(жена:Казань,врем.пос., 98 сп,10 сд, у/пл, 13, 11, 41, Австрия, г.Брукнойдорф(ран.Кайзерштайнбрук),в плен 15.08.41 р-н г.Любань Лен.обл., шталаг XVIIA, оп.: 977520, д.: 1899

17. ЗАМАЛИЕВ АГЗАМ ЗАМАЛИЕВИЧ, г.р.: 1912, Арский р-н,д.Верхние Метески, моб.: Сабинским РВК, п, 09, 41, Беларусь,Барановичская обл., г.Несвиж, оп.: 977520, д.: 519

18. ЗАМАЛИЕВ ГАЛЯУТДИН ЗАМАЛИЕВИЧ, г.р.: 1916, Арский р-н,д.Мирзям, моб.: Днепропетровским РВК, п, 11, 41, Украина,Днепропетровская обл., оп.: 977520, д.: 214

19. ЗАМАЛИЕВ ЗАКАРИЯ, г.р.: 1918, Арский р-н,с.Пшалым, 137 сп,1 сд, плен, Ленинградская, г.Выборг(в плен:30.10.41:Медвежьегорск), оп.: 21937

20. ЗАППАРОВ ГАБДЕЛЬНУР ЗАППАРОВИЧ, г.р.: 1916, Атнинский р-н,д.Бахтаче, моб.: Атнинским РВК, 132 оиб,38 А, п, 08, 42, Харьковская обл., оп.: 977521а, д.: 7

21. ЗАРИПОВ АБДУЛЛА ЗАРИПОВИЧ, г.р.: 1905, Атнинский р-н,д.Бахтияр, моб.: Атнинским РВК, 336 сд, п, 14, 12, 43, Украина,Житомирская обл., Маоинский р-н,д.Ворсовка, оп.: 18002, д.: 210

22. ИБРАГИМОВ АБДРАХМАН, г.р.: 1903, Арский(Тукаевский) р-н, моб.: Тукаевским РВК, 193 сд, п, 27, 09, 42, г.Волгоград, оп.: 818883, д.: 477

23. КОТОВ ЯКОВ ГАВРИЛОВИЧ, г.р.: 1912, Атнинский р-н, моб.: Атнинским РВК, 35 опсв,34 А, п, 20, 10, 41, Новгородская обл., Демянский р-н, оп.: 818884, д.: 64

24. ЛАВРЕНТЬЕВ ПЕТР МАТВЕЕВИЧ, г.р.: 1917, Арский р-н,д.Михайловка, моб.: Сталинским РВК г.Казани, 331 гаубап, п, 09, 41, Украина,Житомирская обл., оп.: 18004, д.: 1709

25. ЛЕВАХИН ПАВЕЛ АЛЕКСЕЕВИЧ, г.р.: 1916, Арский р-н, моб.: Татарским ВК, л-т,в/ветфельд., 100 ск,22 А, п, 09, 42, Тверская обл., Ржевский р-н(орден Красной Звезды 30.6.42, ХППГ 626, оп.: 11458, д.: 585

26. ЛОШМАНОВ ПЕТР НИКИТИЧ, г.р.: 1922, Арский р-н,с.Новое Ключище, у/п, 31, 08, 42, Польша, г.Торунь,шталаг XX C(312)(в плен:6.8.41:Смоленск), оп.: 977521, д.: 1052

27. МУХАМАДИЕВ МУЛЛАГАЛИ, г.р.: 1905, Арский р-н,д.Кшклово, моб.: Кзыл-Юлским РВК, у/р, 07, 42, Удмуртия, г.Ижевск, оп.: 18004, д.: 1888

28. САДЫКОВ МАНСУР ШАКИРОВИЧ, г.р.: 1926, д.Старый Шимбер, моб.: Атнинским РВК, 338 сп,96 сд, п, 10, 44, Литва, медаль За боевые заслуги 30.8.44, оп.: 690155, д.: 2749

29. САМИГУЛЛИН ГАЛИМУЛЛА САМИГУЛЛОВИЧ, г.р.: 1911, Атнинский р-н,с.Верхняя Береске, моб.: Атнинским РВК, 1075 гв.сп,8 гв.сд,2 гв.ск, п, 26, 11, 41, Московская обл., Химкинский р-н,с.Алабушево, оп.: 818883, д.: 1110

30. ФАССАХОВ ШАРИФ, г.р.: 1925, Атнинский р-н, моб.: Атнинским РВК, 179 оаштр,350 сд, п, 18, 04, 44, Львовская обл., оп.: 18002, д.: 461

31. ФАХРИЕВ САЛЯХ МАГДИЕВИЧ, Арский р-н,с.Ильдус, гв.кр-ц, 180 гв.сп,60 гв.сд, 23, 01, 43, Луганская обл., оп.: 18001, д.: 1565

32. ФАХРИЕВ ШАРАФИ, г.р.: 1906, Атнинский р-н,д.Кошлауч, моб.: Атнинским РВК, 3 гв.мсбр, п, 07, 09, 43, Украина,Полтавская обл., с.Веприк, оп.: 18001, д.: 661

33. ХАЙРУЛЛИН ГИНИЯТ ХАЙРУЛЛОВИЧ,1921, г.р.: 1919, Арский р-н,с.Апазово, моб.: Кзыл-Юлским РВК, с-т, 20 ск, 28 сп,75 сд, п, 28, 07, 43, Киевская обл., оп.: 977520, д.: 214

34. ХАКИМОВ ГИЛЬМУЛЛА, г.р.: 1925, Арский р-н,с.Штырь, моб.: Молотовским РВК г.Казани, 29 гв.мсбр, п, 04, 42, Харьковская обл., оп.: 977522, д.: 397

35. ХАЛИМОВ ФАРИТ ХАЛИМОВИЧ, г.р.: 1924, Арский р-н,с.Ашитбаш, моб.: Ципьинским РВК, офицер, 18 опрез.оф.сост,ЮЗФ, п, 08, 43, Донецкая обл., оп.: 18004, д.: 1877

36. ХАМИДУЛЛИН ИДИЯТУЛЛА ХАМИДУЛЛОВИЧ, г.р.: 1906, Арский р-н,с.Нижняя Кня, ст.л-т, 106 мп,29 мд, п, 06, 41, Польша, г.Белосток, оп.: 11458, д.: 84

37. ХАСАНОВ МУХАМЕТЗЯН ШАКИРОВИЧ, г.р.: 1912, Атнинский р-н,д.Нурма, моб.: Атнинским РВК, 203 ап,15 мд,ОдВО, п, 01, 06, 44, Одесская обл., оп.: 18004, д.: 817

38. ЦИТРОНОВ ВАСИЛИЙ ВАСИЛЬЕВИЧ, Арский р-н,с.Новое Чурилино, моб.: Татарским ВК, политрук, 8 А, п, 02, 43, Ленинградская обл., Кировский р-н,п.Синявино, оп.: 11458, д.: 581

39. ШАМСУТДИНОВ ЗИЯТДИН, г.р.: 1921, Арский р-н, моб.: Кзыл-Юлским РВК, 138 сд, п, 21, 12, 42, г.Волгоград, оп.: 18001, д.: 941

40. ЮСУПОВ ГАБДЕЛНУР ЮСУПОВИЧ, г.р.: 1921, Арский р-н,с.Ашитбаш, моб.: Пышлинским РВК, ст.с-т, 13 бмп АСБО,ТОФ, п, 09, 12, 42, Приморский край, оп.: ЦВМА 864, д.: 1356

41. ЯКОВЛЕВ АНАТОЛИЙ КОНСТАНТИНОВИЧ, г.р.: 1917, Арский р-н,с.Чурилино, моб.: Полтавским РВК, с-т, 2 тбр,15 бр,9 А, п, 18, 02, 42, Харьковская обл., Изюмский р-н

 

Председатель Ассоциации «Клуб Воинской Славы»

М. В. ЧЕРЕПАНОВ

Фото "Әтнә таңы" архивыннан алынды

Реклама

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: