Әтнә таңы

Әтнәдә узган “Җиңү яулаган күктә” конкурсы җиңүчеләре

"Иң яхшы шигырь" номинациясе. Ранил Җиһаншин, Яңа Шашы мәктәбе, "Татарның батыр кызы Мәгубә". Илүзә Шагалиева, Күңгәр мәктәбе, "Республикабызның батыр авиаторы". Әмир Закиров, Яңа Шашы мәктәбе, "Очучылар һәйкәле каршында уйлану". 2. Мәдинә Дәүлиева, Күшәр мәктәбе, "Очучы буласым килә". 2. Рисәлә Хәкимҗанова, Күшәр мәктәбе, "Очучы". 3. Илмир Галимҗанов, Чишмәле Сап мәктәбе, "Очучы...

"Иң яхшы шигырь" номинациясе.

  1. Ранил Җиһаншин, Яңа Шашы мәктәбе, "Татарның батыр кызы Мәгубә".
  1. Илүзә Шагалиева, Күңгәр мәктәбе, "Республикабызның батыр авиаторы".
  2. Әмир Закиров, Яңа Шашы мәктәбе, "Очучылар һәйкәле каршында уйлану".

2. Мәдинә Дәүлиева, Күшәр мәктәбе, "Очучы буласым килә".

2. Рисәлә Хәкимҗанова, Күшәр мәктәбе, "Очучы".

3. Илмир Галимҗанов, Чишмәле Сап мәктәбе, "Очучы буласым килә".

3. Беренче сыйныфлар, Күшәр мәктәбе, "Матур хыял".

"Иң яхшы сочинение" номинациясе.

  1. Рәзил Саммасов, Күңгәр мәктәбе, "Зәңгәр күк лачыны".

Радил Сабиров, Олы Әтнә мәктәбе, "История Энделя Пуэпа" һәм Илнур Гайнуллин, Күлле Киме мәктәбе, "Талалихин" - "Катнашкан өчен" призы.

"Иң яхшы хикәя" номинациясе.

  1. Айтуган Галиев, Күәм мәктәбе, "А, Девятаев?"

"Иң яхшы альбом" номинациясе.

Беренче урын - юк.

2. Алсу Исмәгыйлева, Олы Мәңгәр мәктәбе, "Первым делом, первым делом самолеты..."

И. Заһидуллин, Түбән Көек, "Оружие Победы" - "Катнашкан өчен" призы.

"Иң яхшы реферат" номинациясе.

  1. Гөлчәчәк Әкбәрова, Яңа Шашы мәктәбе, "Яугир авылдашым".
  1. Зөһрә Мортазина, Күәм мәктәбе, "Очучы батыр татар язучылары".
  2. Илмир Фәтхрахманов, Түбән Көек мәктәбе, "Лачын кыз".
  3. Ранил Җиһаншин, Яңа Шашы мәктәбе, "Магуба Сыртланова".

3. Айгөл Мөбәрәкшина, Күңгәр мәктәбе, "Курку белмәс "лачыннар".

Илсаф Басиров, Бәрәзә мәктәбе, "Ил-2" һәм И. Кадыйров, Түбән Көек мәктәбе, "Ил-2 - "горбатый" победитель" - "Катнашкан өчен" призы.

"Иң яхшы кул эше" номинациясе.

  1. Рәсим Нигъмәтуллин, Бәрәзә мәктәбе, "Карандашлар шүрлеге".
  1. Алмаз Фәйзуллин, Яңа Шашы мәктәбе, "Самолет моделе".
  1. Илназ Садретдинов, Күшәр мәктәбе, "Як-3" самолеты моделе".
  2. Азат Фәйзуллин, Яңа Шашы мәктәбе, "Крылатый победоносец".
  1. Нияз Нигъмәтҗанов, Укучылар йорты, "Җиңү күгендә" панорамасы".
  2. Илназ Хөснетдинов, Күңгәр мәктәбе, "Самолет моделе (агач)".
  1. Ләйлә Зарипова, Бәрәзә мәктәбе, "Вышивка и вышитая модель самолета".

3. Алинә Гыйлаҗева. Бәрәзә мәктәбе, "Вышивка "Самолет".

3. Лилия Әбсәләмова, Бәрәзә мәктәбе, "Серпантиннан самолет".

3. Зилә Хәбибуллина, Самолет (стразы).

3. Илназ Мөхәмәтшин, "Һөҗүм".

Эльмир Гыйльфанов, Күңгәр мәктәбе, "Самолет моделе (металл)", Рияз Җәләлиев, Күңгәр мәктәбе, "Җиңү күгендә" апликациясе, Илмир Сәмигуллин, Бәрәзә мәктәбе, "Самолет моделе", Зөһрә Садриева, Күәм мәктәбе, "Самолет" апликациясе - "Катнашкан өчен" призы.

"Иң яхшы рәсем" номинациясе.

  1. Эмиль Закирҗанов, Күәм мәктәбе, "Җиңү күгендә".
  2. И. Кадыйров, Түбән Көек мәктәбе, "Ил-2" - "горбатый победитель".
  1. Чулпан Шакирова, Түбән Көек мәктәбе, "Җиңү коралы".

2. Тимур Вәлитов, Күңгәр мәктәбе, "Җиңү коралы".

  1. Инсаф Яруллин, Күәм мәктәбе, "МиГ-3 самолеты".

Айтуган Галиев, Күәм мәктәбе, "МиГ-1 самолеты", Гөлгенә Шиһапова, Күңгәр мәктәбе, "Мальчик со змеем", Филсинә Гыйльфанова, Күңгәр мәктәбе, "Җиңү күгендә", Адель Фәттахов, Түбән Көек, "Самолет", Әмир Борһанов, Күәм мәктәбе, "Повесть о настоящем человеке", Ләйсирә Зиннәтова, Олы Мәңгәр мәктәбе, "Авиамоделист" - "Катнашкан өчен" призы.

"Иң яхшы презентация" номинациясе.

  1. Риназ Шаһиев, Яңа Шашы мәктәбе, "Әнвәрбәк Галиев".
  2. Динар Мөхәмәтшин, Бәрәскә мәктәбе, "Михаил Девятаев".

2.Илсаф Басиров, Бәрәзә мәктәбе, "Ил-2".

3. Ранис Хәйруллин, Бәрәзә мәктәбе, "Летчики-герои".

3. Айтуган Галиев, Күәм мәктәбе, "Небо - моя жизнь".

3. Ислам Мәгъсүмов, Яңа Шашы мәктәбе, "Һавадагы җиңү".

Радил Сабиров, Олы Әтнә мәктәбе, "Тараны героев-летчиков", Алмаз Хөснетдинов, Олы Әтнә мәктәбе, "МиГ-1" һәм "МиГ-3" самолетлары", Энҗе Шакирова, Түбән Көек мәктәбе, "Герои-летчики ВОВ", Альберт Нуриев, Түбән Көек мәктәбе, "Истребители" - "Катнашкан өчен" призы.

"Иң яхшы видео" номинациясе.

  1. "Цифрлы фотография" түгәрәгенә йөрүчеләр, Күңгәр мәктәбе, "Авылдашлар турында".
  2. Энже Садриева, Күәм мәктәбе, "Герои-летчики".

Биредә җитәкчеләр өлеше дә зур. Кызганычка каршы, һәрберсенең исемен табып булмады.

Реклама

- Ә без үз чиратында балаларга шулкадәр күп бүләк алырга ярдәм иткән "ИП Абдуллаҗанов"ка зур рәхмәтле, - диде Укучылар йорты җитәкчесе Рита Садриева.

Бу хактагы материалны газетадан укый аласыз.

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: